Anna, content agency leader, 30, mum-to-be.

10 článků, které si z roku 2014 odnáším

10 článků, které si z roku 2014 odnáším

Při novoročním úklidu v Pocketu jsem v archivu narazila na desítky (možná stovky) článků, které jsem loni přečetla. Zde přináším jejich ryze subjektivní výběr. Kritérium bylo zejména to, jestli jsem si (mnohdy i po roce) dokázala vybavit, o čem byly a jestli mi něco přinesly:

1. Sex is Sex. But Money is Money. Zpověď dívky ruského původu, která si v New Yorku vydělávala tisíce dolarů denně sexem, asi nikoho neminula. Fascinující je její business model – a taky to, že by se od ní mnoho podnikatelů mohlo směle učit.

2. The Gospel According to Benedict. Rozhovory s ním jsou zábavné vždycky a proto těžko vybrat jen jeden. Ať už mluví o homosexualitě nebo o tom, jak lidé przní jeho příjmení, vždycky je geniální.

3. The All-or-Nothing Marriage. Jsou dnešní manželství méně šťastná než ta dřív jen proto, že se častěji rozvádíme? Problémem je čas a energie – často nemůžeme do kvalitního manželství investovat ani jedno.

4. How Reading Transforms Us. Vlastně nic nového – jen nakopnutí k tomu, aby se někdo začal zabývat tím, jak čtení beletrie mění člověka. Když už ho od základu nepředělá, tak ho alespoň jemně obrousí.

5. My Life in the Locker Room. Americká sportovní novinářka vzpomíná na své začátky v tomhle, poměrně mužském, odvětví. Je to vtipné a zábavné a rozhodně inspirativní.

6. SEO Basics for Bloggers. Vlastně jsem toho o SEO přečetla hromadu, protože čert vyhledávač nikdy nespí, ale praktickou aplikaci jsem nechávala až na leden. Takže zítra. Slibuju!

7. The Power of Two. Kreativní páry? Eh? Uh? Cože? Po přečtení tohoto článku najednou ale dává všechno větši smysl. Ne nadarmo se říká, že ve dvou se to lépe táhne.

8. Web jako služba návštěvníkovi. V e-marketingu je většinou docela jednoduché odpovědět na otázku jak, zůstává ale docela zásadní pachuť nezodpovězené otázky proč. Zkuste si na ni odpovídat častěji.

9. New York in books: readers’ picks. Seznamů co číst není nikdy dost – můj tedy dosahuje už stovek položek a neustále se rozrůstá. Ale nestresuje mě to. Naopak jsem nadšená, že každý si dneska může vybrat podle své chuti. No ne?

10. Infographic: See the Daily Routines of the World’s Most Famous Creative People. Nejvíc mi vyhovuje styl Gustava Flauberta. Hlavně proto, že má tolik času vyhrazeného na čtení. Bomba!Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.