Anna, content agency leader, 30, mum-to-be.

Česká pošta strikes back

Situace: Rodina mého japonského šéfa se přestěhovala před půl rokem z USA sem. Šéfova manželka má narozeniny, takže jí její přítelkyně, soukromá osoba, poslala balíček s dárkem (nějaké oblečení a bižuterii).

Sága s Českou poštou: poslali oznámení o uložení zásilky a k tomu k vyplnění plnou moc. Plnou moc manželka vyplnila a naskenovala a společně jsme ji poslaly na email vyclívací pošty. 14 dní se nic nedělo a dneska přišla odpověď – že máme poslat vyplněnou plnou moc (prosím? umí se pracovníci české pošty podívat do přílohy a otevřít pdf? asi ne.) a že máme poslat čestné prohlášení odesílatele, že jde o dar, a upřesnění, o jaké zboží jde a co zasílá a PROČ! Moc by mě zajímalo, proč se na balíky vyplňují takové ty pěkné průvodky, kam musíte napsat, co v něm je a jestli jde o zboží/dárek/dokumenty. Asi úplně k ničemu, protože tenhle balíček všechno řádně vyplněné má a dokonce tu průvodku přiložili k žádosti o vyplnění plné moci.

Obávám se, že šéf bude jen nevěřícně kroutit hlavou a balíček se k adresátovi dostane tak 2 měsíce po. A ještě za tyhle luxusní služby vyberou 96 korun.

(teoreticky chápu, že nemohou za to, že se hranice pro vyměřování DPH snížila, ale mozek by tedy používat mohli. Pak by si ani nemuseli stěžovat, že jsou „zahlceni“.)2 thoughts on “Česká pošta strikes back”

  • host si zapomnel ve Svycarsku nejaky dziny, tak mu je poslali sem… v patek prisel dopis z celniho, ze ma z toho zaplatit clo (Svycarsko neni v EU) a ze tam jsou po-pa, host v nedeli odjizdel… musel teda nechat balik poslat zpet, na coz ma posta tritydenni lhutu <333ja ted cekam balicek z Asie, 2 dny trva cesta letadlem, pak bude tak tejden lezet na celnim, postu nejde nemilovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.