Anna, content agency leader, 30, mum-to-be.

Denní nezbytnosti

Denní nezbytnosti

Každý máme svoje rituály. Čištění zubů, 5 minut večerní meditace, ranní dvacetiminutový zápas v peřinách, kdy se jeden druhého snažíte donutit vstát, a páteční večerní pivo. Zvláštním způsobem nás ukotvují v žití a přesvědčují náš, že tady je všechno ještě v pořádku.

Krom některých zmíněných a mnoha nezmíněných mám poslední dobou rituály dva. Dva, na které se těším a které si užívám. Jedním z nich je dopolední a odpolední dávka matcha čaje. Vlastně jsem k němu byla poměrně skeptická – kofein už na mě moc povzbuzujícím dojmem nepůsobí, takže jsem začala pít bezkofeinovou kávu, colu jsem téměř stoprocentně utnula, protože se snažím vyhýbat cukru, a ze stejného důvodu odmítnu i redbully, které má v kartonech pod stolem schované kolegyně. Po obědě jsem v kanceláři většinou chodila jako mátoha a hledala místo, kde bych si mohla lehnout a neotlačit se (což je v prostorách těsně před plánovanou rekonstrukcí dost problém, takže jsem většinou jen zívala před monitorem). Matcha čaj, přezdívaný brčál, zelený hrůza, nebo taky mačača, zatím funguje. A chutná!

Druhým rituálem je balzám na cokoli s propolisem od značky Onest. Nejsem nezaujatá – v projektu jsem byla emočně zapojená už od začátku, protože jsem jeho autorům držela palce, občas do něčeho zašťourala a vůbec se nemohla dočkat. Balzám je celý přírodní, příjemný, v minimalistickém balení (což teď naprosto vyhovuje mému žití „ve dvou krabicích“) a já se bez něj nehnu (hlavně proto, že vysušenost mého těla obecně dosahuje stupně 12 z 10 možných). Fakt se těším na další produkty, na rtěnky hlavně!