Anna, content agency leader, 30, mum-to-be.

DIY Medvídek pro miminko

DIY Medvídek pro miminko

Přiznám se – nejsem bůhvíjak manuálně zručná. Háčkovala jsem naposledy na 1. stupni, kdy měla babička tendence naučit mě tradiční ruční práce, než zjistila, že víc než šálu (a to ještě zdaleka ne rovnou) prostě nesvedu a radši su budu číst. Neumím malovat, neumím ani tužkou načrtnout rovnou čáru. Nějak mi prostě schází koordinace. Ale čím víc se blížím ke dni D, tedy k porodu, tím víc hnízdím a mám potřebu vyrábět ručně. (Nehledě na to, že mě při pohledu na některé cenovky snad šálí zrak! Hrací dečka pod hrazdičku za tisíc korun, jakože cože?)

Druhá věc je, že spousta věcí mi přijde kýčovitých až až. Kdo mě viděl v posledních několika letech, asi si nevybaví jedinou barevnou věc, kterou bych nosila, takže je jasné, že žluto-červeno-zelená kombinace na plyšákovi nebude úplně můj styl.

A tak jsem se rozhodla tomu malému človíčkovi, co si právě v mým břiše tancuje foxtrot, medvídka ušít.

Pátrala jsem docela dlouho po střihu, co by se mi líbil, až jsem nakonec zakotvila u Oh, albatross na etsy. Návod je to fakt podrobný, relativně blbuvzdorný, takže jsem usoudila, že i já bych mohla uspět.

Na vnější látku medvídka jsem koupila vlněný kepr a vycpaný je ovčí vlnou. Nakonec mi jeho výroba zabrala necelé 4 hodiny (šila jsem všechno ručně), ale z toho úplně nejhorší bylo obrátit titěrné sešité ručičky na líc! V návodu používá autorka speciální medicínské kleštičky, já je ale neměla, takže nastoupily standardní kleště ze sady nářadí, dřevěná špejle a můj mnohem šikovnější muž :)

Výsledek určitě není dokonalý, ale je to docela dobrý důkaz, že i nemehlo jako já může doma něco stvořit. Další meta je ta hrací dečka (tam už se bez šicího stroje neobejdu, takže si to nechávám jako challenge na devátý měsíc).

P.S.: Pokud byste někdo další medvídka chtěli, napište mi na Instagramu, látky i vlny zbylo ještě dost a dost.

Follow my blog with BloglovinNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.