Anna, content agency leader, 30, mum-to-be.

Jaký byl druhý trimestr

Jaký byl druhý trimestr

Správně bych tedy měla napsat „jaký je druhý trimestr“, protože mi do konce zbývá pár dní. Ale protože taky vím, že pak to bude s časem hodně špatné, rozhodla jsem se sumarizovat už teď.

Na konci prvního trimestru, resp. těsně před dovolenou, mi přestalo konečně být špatně. Sem tam mě sice překvapí úporné pálení žáhy (jako třeba tenhle týden, kdy jsem to v pondělí přehnala s jahodami), ale většinou mi stačí rozpustit si půlku Vyprošťováku a uleví se mi.

Doktor mi na screeningu řekl, že jsem těhotná, ne invalidní, a já se podle toho snažím chovat, i když s každým přibývajícím týdnem se cítím víc a víc unavená a třeba schody v práci mi už dávají pekelně zabrat. Navíc jsme se v průběhu října stěhovali pryč z Prahy, takže z toho období si pamatuju hlavně krabice a tašky IKEA plné oblečení a balení a vybalování a všude strašný spousty věcí. (Vlastně jsem si nikdy nemyslela, že budu bydlet jinde než v Praze, když jsem do ní před 11 lety přišla, a ono je to hrozně fajn.)

Během listopadu nicméně přišla první větší komplikace, když mě začala levá kyšel bolet tak, že jsem kolikrát ani nemohla dojít z postele do koupelny. Naštěstí mi kolegyně v práci doporučila svojí fyzioterapeutku, která mě prohlédla, zkonstatovala, že se mi prostě pánev rozsedá, ale zároveň se vychýlila o dva centimetry doleva, a pomocí pár dobře mířených cviků mě srovnala. Neskutečná žena! Ještě bych potřebovala, aby mi někdo vrátil chuť k jídlu – sice mi není špatně, ale málokdy se mi chce jíst něco jiného než zmrzlina nebo kyselý žížalky!

Postupně se samozřejmě přidávají standardní bolesti zad, zadýchávání a další nepohodlnosti, takže se fakt trošku divím, když mi někdo říká, že to je přece nejhezčí období. Ne, není, je super cítit, jak se miminko v břiše hýbe (a už jsme si na sebe zvykli a máme i standardní denní doby, kdy já se snažím spát a malé se snaží uběhnout maraton na místě), je super se těšit, ale ty fyzický projevy jsou občas až moc.

Během listopadu jsem začala už taky nakupovat, takže tu na mě pomrkává koš plný oblečků na vyprání a vyžehlení, od Lišky v kurníku máme autosedačku, v ložnici je už smontovaná komoda s přebalovacím pultem, postýlku přivezou dneska (pokud to tedy i napopáté IKEA nezvorá)… O nákupech se podrobně rozepíšu až příště. :)Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.