Anna, content agency leader, 30, mum-to-be.

Nemám ráda Vánoce

Nemám ráda Vánoce

Od mala jsou pro mě Vánoce synonymem stresu. Aby bylo hotové všechno, co má být hotové, aby to bylo dokonalé, protože bez toho si to přece neužijeme, aby bylo napečeno a nikdo nemohl říct, že toho je málo, aby se dárky rozbalovaly tak akorát rychle a s tak akorát nasazením, aby se neodešlo ke stromečku a nebylo neumytý nádobí, to by byla pohroma…

Strašně těžko se pak přenastavuje na ten mód, co bych chtěla mít zakódovaný v hlavě – že nemusím zvládnout všechno a už vůbec ne na 120 %, že když se mi rozpadne vánočka, není to konec světa, že si bramborový salát můžu udělat po svém (nemám vůbec ráda tu vánoční verzi, nemám v něm ráda kořenovou zeleninu, takže jsem letos udělala dvě verze a jsem nejspokojenější). Ale snažím se. U vánočky jsem se dneska rozbrečela, ale že nemám vyžehlené prádlo, je mi vlastně docela jedno, a drobky v kuchyni ještě chvíli taky počkají. Můj muž mě o to míň rád mít nebude a ten človíček v mým břiše taky.

Některé dárky jsem letos prostě nebalila, protože nemám trpělivost se patlat s nepravidelnými tvary, takže jedna červená mašle musí stačit. Druhů cukroví mám pár, stromeček je ozdobený, ale řetěz nesvítí, protože jít pro baterie už se mi jednoduše nechtělo (a se stávkující bederní páteří už to kolikrát ani nejde). A stejně Vánoce proběhnou, ať už všechno nachystaný je, nebo není, takže nemá smysl se trápit s detaily.

Ale bývala bych si přála, aby tohle postupné vyklidnění přišlo dřív, aby mě každý rok s blížícími se Vánocemi nezačalo bolet břicho z nervozity, že bude všechno špatně. Takže nadpis by vlastně zasloužil úpravu – „neměla jsem ráda Vánoce, ale léčím se“.

Follow my blog with Bloglovin1 thought on “Nemám ráda Vánoce”

  • Byl jsem na tom podobně. Byly i léta, kdy jsme ani neměli stromeček. Pak přišlo dítě, a už zas máme stromeček. Najednou se ty Vánoce zase daj přežít. Věřim, že to dítě tě vyléčí. ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.