Anna, content agency leader, 30, mum-to-be.

O hledání vhodné doby

Představte si, že se vás někdo zeptá, čeho chcete v životě dosáhnout. „Chtěla bych mít šťastné manželství, milovat svého muže a dobře vychovat tři děti.“

Nastane trapné ticho.

A pak vás začne každý z vašeho okolí přesvědčovat o tom, že na tohle je vždycky dost času. Teď je nutné věnovat se něčemu jinému. Kariéře, vzdělávání. Na to, co chcete vy, přece není vhodná doba. Zaženou vás do kouta. Za chvíli se přistihnete, že jen pracujete, víc a častěji, kýváte na další a další projekty, vyděláváte víc a víc peněz a nemáte čas na to, abyste si je užili. A když náhodou odjedete na dovolenou, pro samou práci najednou zjistíte, ze už jste na cestě zpátky domů. Začnete se držet zuby nehty, abyste nikdy nemuseli zůstat kvůli nemoci doma. „Na to bude taky čas později,“ máváte nad vším rukou. Na to, co opravdu chcete, se snažíte nemyslet, protože to nikoho nezajímá. Protože každý ví o moc lépe než vy, co je váš cíl. A taky díky čemu budete šťastní.

A nakonec vás to semele a zbyde z vás jen plačící skořápka, která se bojí toho, co sama chce a co už nikdy nemůže dostat.

Protože vhodná doba není nikdy.4 thoughts on “O hledání vhodné doby”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.