Anna, content agency leader, 30, mum-to-be.

O pomáhání lidem

Dneska se mě zeptal (troufám si říct dobrý) kamarád, co mě vede k tomu, že chodím dávat krev (v momentě, kdy jsem stála v trmvaji a modlila se, aby někdo vystoupil a já si mohla sednout). Odpověděla jsem mu popravdě, že věřím, že někomu zachráním život – jednou možná jemu, nebo mým rodičům, nebo rodičům někoho dalšího. Pak jsem přemýšlela nad tím, že kdyby se mě zeptal někdo jiný, někdo, komu tolik nedůvěřuju, nejspíš bych mávla rukou a zakoktala něco o odpočtu z daní. Na den volna se jako holka na volný noze odvolávat nemůžu.

Asi bych nechtěla, aby si někdo myslel, že věřím v pomáhání cizím a neznámým lidem a že z toho mám dobrý pocit. A víte, že lidé, kteří aktivně pomáhají ostatním, mají o 46 % větší šanci, že budou šťastní? A víte, že pravidelné darování krve snižuje výskyt srdečních chorob?
Není jednoduché dneska dělat něco (dobrého) bez toho, aby vás někdo obvinil z toho, že to děláte, protože chcete být zajímaví/jste hipsteři/léčíte si svědomí/doplňte dle sebe. Vždycky to někdo bude řešit. Hodně lidí to odradí. Nemůžete dělat věci jen tak.
A já chci.

Processed with VSCOcam with p8 presetNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.