Anna, content agency leader, 30, mum-to-be.

Proč Česká pošta nikdy nebude poskytovat kvalitní služby

Protože Česká pošta dneska už není pošta. V rámci „zvyšování kvality služeb“ nebo podobně zvrhlého a prázdného hesla se rozhodla poskytovat služby „všechny“ – Česká pošta je dneska banka, pojisťovna, plynárna a statistický úřad v jednom. Můžete si vybrat peníze, zařídit životní pojištění, koupit dálniční známku, změnit fakturaci plynu, nechat si schválit půjčku, vytisknout výpis z obchodního rejstříku… ale přeposlání dopisu mezi Havlíčkovým Brodem a Prahou bude trvat týden a balíček z Anglie se kdesi na hranicích záhadně ztratí.

Rozšiřovat portfolio služeb si může dovolit firma, která má svoje základní postupy zaběhnuté, dělá minimum chyb a maximálně využívá potenciál. Nebo by možná stačilo na nepoštovní služby vyhradit jedno okénko z deseti, aby pak paní v sáčku nečekala s třemi dopisy půl hodiny, než si nechá pán v monetérkách vyjet rejstřík trestů. Anebo obráceně.

A ještě jedna poznámka – platba kartou by na poštách určitě nebyla od věci.1 thought on “Proč Česká pošta nikdy nebude poskytovat kvalitní služby”

  • K absurdním službám na poště bych dodal, prodej cigaret a knížek. Ale stále doufám, že se z toho pošta probere a budu jim fandit víc než soukromým přepravcům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.