Anna, content agency leader, 30, mum-to-be.

Zkrachují výrobci tiskáren?

World Wild Fund for Nature (WWF) je německá organizace bojující proti ničení životního prostředí, která se momentálně soustředí hlavně na zachování pralesů a zásob vody.

Nedávno se ale rozhodla „dělat i do počítačů“ a připravila nový formát souborů s příponou .wwf – jde vlastně o upravené pdf, které ale nelze vytisknout – tedy nelze je vytisknout z Adobe Readeru, ostatní programy se k .wwf chovají stejně jako k jakémukoli .pdf souboru.

Buď jsou ve WWF naivní, anebo moc hloupí. Svět se totiž dělí na dvě skupiny lidí:
– ti, kteří myslí, a tedy netisknou zbytečnosti už teď;
– ti, kteří nemyslí (anebo je jim to jedno) a tisknout budou, ať už .wwf existuje nebo ne; i kdyby ho vylepšili a ani ne-adobe programy si s ním neporadily, určitě někdo velice rychle vymyslí program na koverze z .wwf do .pdf.
Výrobci tiskáren a spotřebního materiálu se tedy zatím určitě nemusí bát.

Proč ale plýtvat energií (a penězmi lidí, kteří nadaci dobrovolně přispívají) na takové zbytečnosti? Tohle je otázka mnohem širšího záběru, která se týká mnohem většího počtu charitativních organizací a jejich projektů.

(Nutno ted na okraj poznamenat, že když nic jiného, alespoň má .wwf moc pěknou ikonku.)1 thought on “Zkrachují výrobci tiskáren?”

  • Ále… mně se ta myšlenka líbí. Jasně, že praktický dopad bude minimální, ale podle mě jde spíš o upoutání, o šíření nápadu. Bude se trošku mluvit o zbytečném tisku i o samotném WWF. Proč ne? :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.